Kuna matkaja, kala- või jahimehe varustusse võiks kuuluda üks korralikum nuga, siis oleme mõnda aega tegelenud nende tööriistade valmistamisega. Noad on sepistamisest, noapeast kuni tupeni ise käsitööna valmistatud. Igal materjalil ning elemendil on oma lugu 

Üks näide  eritellimusena valmistatud jahinoast. "Täpik"  (Jõeforell).
Konkreetse noa materjalideks on näiteks kodukandist pärit ligi 600 aasta vanune tammepuu, vana lant ja kasepahk.
Järgmiseks tellimistööna valminud nuga valmis koostöös uue omaniku forellikütt Taaviga. Nuga ise on sepistatud Stenco Leuku noaterasest ja karastatud nn tsoonikarastusega.Punast värvi kasutan nugade puhul harva, kui seekord lähtusin praktilisest vajadusest. Olen isegi jõe ääres vaeva näinud noa rohu seest otsimisega. Nöör noal on ka praktilise väärtusega: põdrasarvest piiraja hoiab nööri ümber käe näiteks paadis toimetades. Noa tupp on taimpargitud nahast rippuva kinnitusega, mille saab vajadusel kergesti eemaldada. Nahale on pressitud jõeforelli kujutis. Pildid all...

Mõned müügis olevad noad/komplektid


Grillikomplekt 

Praktiline abivahend nii grilli- kui saunapeole liha ning muude toiduainete viilutamiseks ja serveerimiseks. Koosneb sepistatud viikingi tüüpi noast ja kahvlist ning lõikelauast.

Nuga tera pikkusega 13- 14 cm on sepistatud karastatud süsinikterasest ja ennekõike mõeldud toiduainete viilutamiseks kuid ka laastude lõikamiseks tule alustamisel või liha pööramiseks kuumal grillil. Saab hakkama ka kõige muude töödega, mida noaga kodus või töökojas tehakse.

Kahvel on sepistatud terasest ja mõeldud abivahendiks nii külmade kui kuumade toiduainete kinnihoidmisel lõikelaual ning serveerimisel.

Lõikelaud on valmistatud mustast- ehk sanglepast, pinnalt kergelt põletatud ja kaetud linaõliga. Toidu serveerimise lihtsustamiseks on lõikelaua otstes sepistatud käepidemed.

Komplekti tuleb peale tarvitamist määrida toiduõliga, eriti hoolas tuleb olla sepistatud osadega.

Komplekti hind 110 €. Komplekti osi saab tellida ka eraldi, hinnad kokkuleppel. 

Sepistatid ürdinuga. 

Algselt Alaska põlisrahvastel kasutuses olnud noatüüp, mida nimetatakse ulu noaks ja kasutatakse mõnel pool tänapäevani kõigi vajalike majapidamistööde tegemiseks. Väga hea abivahend ürtide peenestamiseks ja salati lõikamiseks.

Nuga on valmistatud karastatud süsinikterasest. Hooldada toiduõliga.

Nugade hinnad: suur nuga tera pikkusega 11 cm 45 €, keskmine nuga tera pikkusega 10 cm 40€ ja väike nuga tera pikkusega 8 cm 35€.  

Saatmine Eesti piires tasuta.  
Mõned valminud ja pooleliolevad tööd  Sepistatud kaks kööginuga, üks klassikalise kujuga, teine pisut keerulisema disainiga ja "karusem". Klassikaline nuga valmis Elmaks pulberterasest, mis on üks kaasaegse noaterase tippe, teine valmis nn "hõbeterasest" ehk Böhleri K510, millest soomlased armastavad oma nuge teha.

Paar tööriista kööki või grillpeole
Kui tekkis idee või soov siis võta meiega julgesti ühendust. 
Email again: